حضور کارشناسان اداره تربیت بدنی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در کارگاه دستیاری مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی

۰۶ دی ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۶ کد : ۱۱۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۵
حضور کارشناسان اداره تربیت بدنی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در کارگاه دستیاری مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی

همزمان با آغاز سال تحصیلی و به منظور توسعه مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی کارگاه دستیاری مراکز مشاوره و تندرستی دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، امروزه توجه به گسترش فرهنگ انجام فعالیت‌های بدنی، تغییر شیوه زندگی افراد جامعه از غیرفعال به فعال بیش از گذشته ضرورت یافته است از آنجاییکه دانشگاه‌ها از جمله مراکزی هستند که نقش محوری در افزایش سلامت روانی، جسمانی و بهبود کیفیت زندگی احاد جامعه به ویژه دانشجویان دارند اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در راستای پایش تندرستی نسبت به ارزیابی سلامت جسمانی دانشجویان اقدام کرده است.

به همین منظور برای اولین بار کارگاه دستیاری مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی ویژه کارشناسانی که در این مراکز مشغول به کار هستند به صورت تئوری و عملی و  با حضور متخصصان در سه بخش ساختار قامتی، ترکیب بدنی و ادراک بدنی به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

کارگاه دستیاری مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی با حضور 139 نفر از کارشناسان دانشگاه‌ها در دو بخش خانم‌ها و آقایان از 82 دانشگاه از برگزار شد و خانم زهرا خانی و آقای ابراهیم شجاعی کارشناسان تربیت بدنی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در این کارگاه حضور یافتند.

لازم به ذکر است؛ مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با تاسیس مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی در سال 1399 در  بین 82 دانشگاه دارای مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی فعال قرار گرفت و ارزیابی دانشجویان جدید الورود را در پاییز سال جاری برعهده خواهد داشت.


نظر شما :